Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

https://www.idnes.cz/ekonomika/z...anicni_zaz

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Mám zrušenou letenku koupenou přes Expedia a posílají mě od čerta k ďáblu a to bych se spokojil i s voucherem. Přitom Expedia je jeden z nejlepších prodejců letenek. Příště fakt už vždycky budu kupovat letenky přímo od aerolinek.


Nebude to ale zdarma, např. ČSA budeš připlácet kolem 290 korun za  každou letenku, to je skoro 600 za zpáteční bez přestupů atd...  (srovnáni je s cenou stejné letenky ale přes Expedia)

0 Citovat

mirjur napsal(a):

A dá se nějak poznat, že se operátor připojil, když jsem to okno neměl nahoře? Já už od minulého týdne každý den ráno nastartuju NB, připojím se na chat, dostanu zprávu Please stay connected. You are in queue... atd. a večer to ve stejném stavu vypínám. Takže mám pocit, že ani ťuk. Kontroluji to tak jednou za hodinu, jinak holt musím taky dělat něco jiného.

Tak se mi dnes podařilo navázat spojení, ale bohužel jsem u toho zase nebyl takže jsem to prošvihl. Údajně po 5 minutách nečinnosti (asi od jejich reakce) se spojení vypíná. Ale dostal jsem odpověď na otázku, jak je to s tím voucherem vystaveným na jiné jméno: Lze jej použít, ale majitel voucheru musí letět a musí být uveden na rezervaci na prvním místě.

0 Citovat

Mrkněte na FB bratislavského letiště. Je tam návod, jak požádat FR o refund přes FB.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Mrkněte na FB bratislavského letiště. Je tam návod, jak požádat FR o refund přes FB.

Díky, vyzkoušel jsem, zadal vše požadované, prý mě budou nadále kontaktovat mailem.

0 Citovat

Dnes jsem v 7:50 zapnul chat a v 8:00 jsem byl spojený (dal jsem si okno na druhý monitor, abych to neprošvihl :D ).

Hrozně se omlouvali, že se spousta věcí měnila a plno dalších blbých keců, proč mě 45 dní refundují letenku - ale prý je to stále in progress. Tak prostě být trpělivý. Jednoho dne, až to budete nejméně čekat, vám to udělá radost :D 

0 Citovat

Aneb slibem nezarmoutíš. :-)

0 Citovat

Rok 2058: Máte novou zprávu - Ryanair vám právě vrátil 39,99 € za váš zrušený let z roku 2020.

> Siri, kolik je to v současných W$? > 1,42 W$

Hm, to si za to můžu koupit leda sendvič.

0 Citovat

no skoda, ze sa neda zadat cislo novej karty :))) lebo toto pri rumbovani nema zmysel

0 Citovat

Už jste někdo dostal ten voucher od TAPu s +20% ceny a platný 2 roky? Na webu to slibujou, je tam dokonce video na youtube s návodem... samozřejmě to v reálu funguje jinak. A po vyplnění píšou, že voucher bude platný pouze 1 rok :-) Už od nich jeden voucher mám (btw samozřejmě jen na hodnotu fare + airport taxes; nějaký extras za rezervovaný sedadla + kufr propadají do nenávratna :-), ale v tu dobu neslibovali těch +20% a 2 roky..

0 Citovat

Jak funguje ten rebooking od Easyjetu? Měl jsem dojem, že je pryč poplatek za změnu, mohu to změnit na jakoukoliv destinaci a rozdíl v ceně doplatím...

Jenže, teď jsem si říkal, že bych možná to červencové LPL-IOM, IOM-LPL přehodil, koukal na PRG-GVA, ale ten doplatek ceny jaksi nesedí. Jedna rezervace byla za 33 €, cena nové letenky je 744 Kč a přesto to po mně chce 5,5 €... :D Druhá byla 500 Kč, cena nové letenky je stejná a U2 by rádo skoro čtyři stovky. WTF?! To se to potom podniká :D

0 Citovat

TAP jsem požádala o refund dvou červnových letenek minuly pátek , jeden voucher přišel v úterý a druhy ve středu . Jsou opravdu navýšené o 20% a platí od data vystaveni dva roky

0 Citovat

Martina napsal(a):

TAP jsem požádala o refund dvou červnových letenek minuly pátek , jeden voucher přišel v úterý a druhy ve středu . Jsou opravdu navýšené o 20% a platí od data vystaveni dva roky

Pokud jste měli letět v počtu větším než jeden člověk, budou muset letět ti samí? Pokud se to dá z voucheru nebo podmínek nějak vyčíst. Brzy to budu taky s TAP řešit, tak abych věděl do čeho jdu. Díky.

0 Citovat

https://zdopravy.cz/dokument-sta...ize-47917/


Jdu si asi vytvořit novou složku v emailu -> voucher 

Tohle ještě bude zábava :D 

0 Citovat

Bezúročný půjčky by se mě taky líbily (čest aerolinkám, který dávají aspoň +20% kredit). Voucher je neskutečná limitace zákazníka, kde je X podmínek, jak ho využít. To u peněz samozřejmě není. No snad to neprojde...

0 Citovat

Co mi vadí jsou ty limitace. Měl by to být "jen" voucher na XY € platný třeba 2 roky a tečka. Žádná omezení, podmínky, .... Chápu, že aerolinky za situaci nemohou, ale ani já za ni nemůžu.

0 Citovat

divan napsal(a):

Co mi vadí jsou ty limitace. Měl by to být "jen" voucher na XY € platný třeba 2 roky a tečka. Žádná omezení, podmínky, 

Jsem téhož názoru. Aerolinky nejeví ani náznak dobré vůle vůči svým zákazníkům.  

Já jim ty peníze půjčím, ale chci voucher na 2 roky a bez obvyklých ojebávek jako nepřenosnost nebo propadnutí zbytku hodnoty voucheru, pokud je hodnota budoucího nákupu nižší.

0 Citovat

Martina napsal(a):

TAP jsem požádala o refund dvou červnových letenek minuly pátek , jeden voucher přišel v úterý a druhy ve středu . Jsou opravdu navýšené o 20% a platí od data vystaveni dva roky

Díky za zpětnou vazbu :-) Tak uvidíme, alespoň něco..

0 Citovat

Taky si myslím, že ty podmínky u voucherů jsou od aerolinek nepěkné, ale přijde mi logičtější, že se na půjčování peněz v mimořádné situaci budou částečně podílet zákazníci, než kdyby to bylo jen na daňových poplatnících (půjčit mohou i banky, ale ty budou vyžadovat záruku od států, tedy daňových poplatníků). Zmínil bych přístup těchto pilotů, kteří taky za situaci nemohou:

Odborový svaz Lufthansy Cockpit: Piloti jsou ochotni obětovat až 45 % svých mezd na více než 2 roky, aby pomohli snížit náklady (Reuters) www.patria.cz

0 Citovat

divan napsal(a):

Pokud jste měli letět v počtu větším než jeden člověk, budou muset letět ti samí? Pokud se to dá z voucheru nebo podmínek nějak vyčíst. Brzy to budu taky s TAP řešit, tak abych věděl do čeho jdu. Díky.

To by mě také zajímalo! Mám v rezervaci 5 osob, jestli se žádá o voucher na každý etix extra nebo přijde jeden za celou rezervaci. Mně těch pět voucherů vadit nebude, pokud půjdou využít najednou během rezervace na libovolná jména. 

0 Citovat

@TAP Mali sme letieť traja, žiadosť o voucher som vyplňovala 3 krat, na kazdu osobu zvlast, dokonca aj na dieta, takze predpokladam, ze mi pridu 3 vouchery. Ziadala som 24.4. a zatial nic neprislo.


0 Citovat

divan napsal(a):

@jlomnicka, tramin: napište prosím jak jste dopadli až to vyřešíte, mě pravděpodobně čeká zanedlouho to samé, protože červencovému letu s TAP dávám tak 1%


Zatial nic neprislo.

Preco to podla teba vyzera na 1%? Myslis, ze TAP sa dovtedy nerozbehne?

0 Citovat

Nyní se ukazuje v plné parádě "proklientský" přístup  aerolinky Wizzair. Zrušili nám let v půlce května, prvně to zveřejní do appky, pak pošlou mail, ze si máme vybrat rebooking, refund nebo kredity, napíšu jim, že chci refund nebo kredity, ale v aplikaci již možnost výběru není a oni mi tvrdí, že jsem let zrušil sám. Email o tomto absurdním úkonu žádný neposlali, takze důkaz nemají, naopak poslali pouze ten o zrušení letu z jejich strany.Nevím tedy, jak lze zrušit již zrušený let, ale v Maďarsku to patrně jde. Jde mi hlavně o princip, nejde zase o tolik peněz, ale nevidím sebemenší důvod, proč bych jako spotřebitel, slabší smluvní strana, měl dotovat aerolinku, která zrušila let. Poradí mi někdo, kam se obrátit s uplatněním nároku? Přes jejich emailovou podporu jsem neuspěl, viz výše. Předem děkuji zkušenějším za názor.

0 Citovat

@jlomnicka: moc šancí tomu nedávám. Kdyby to byl konec srpna tak snad trochu i jo, ale začátek července mi zatím nepřipadá moc reálný - že normálně (i pokud by TAP začala létat) budeme moci přijet jen tak do Vídně (bez karantény, bez potvrzení o "bezinfekčnosti"), že odletíme do Porta a tam pár dní pobudeme, pak že budeme moci pokračovat bez karantény na Azory a zpátky zas bez karantény a bez potvrzení... Možná jsem pesimista, ale dávám tomu proto to 1%. Navíc to nemůžu řešit 3 dny před odletem, ale potřebuji to vědět aspoň 2-3 týdny předem, takže se dostávám někdy do půlky června, kdy musím mít jasno. K tomu máme cestu kombinované s jedním letem Ryanairu, což je pro mě další neznámá veličina - poletí, nepoletí?

0 Citovat

TAP: toto jsou podmínky využití (viz. Obrázek ), jestli ho může použít někdo jiný , jsem z toho nepochopila


0ef33013-ba3d-4957-bfd1-ae773d2c505f.png

0